Zupełnie nowe branże. Jakie dzięki temu powstały zawody i jakie są ich szanse na rozwój?

Kapitalizm determinuje powstawanie całkiem nowych dziedzin gospodarki. Zupełnie nowych, takich, jakie wcześniej nie istniały, czy to z racji innego pojmowania gospodarki czy po prostu z racji braku popytu na konkretne usługi. Dzieje się tak na całym świecie. Tam, gdzie istnieje zainteresowanie wzrasta ilość firm, które gwarantują określoną usługę.

bus_ikonografika
Nie inaczej jest w Polsce. Powstało u nas wiele nowych miejsc pracy, niektóre całkowicie nowe, inne znane, ale w innej formie.

Każdemu znane są przewozy osób, które przecież zawsze w naszym kraju były obecne. Niemniej, powinniśmy przyznać, że kiedyś nie było przewoźników prywatnych, wszystko załatwiało państwo. PKS obsługiwała każdy przewóz i każdy kierunek, nie było odstępstwa od normy. Zresztą, gdzie się jeździło? Praktycznie tylko po Polsce. Europa była podzielona, więc było bardzo mało wycieczek za granicę. Obecnie dalej istnieje PKS, ale jest tylko jednym z wielu przedsiębiorstw obsługujących przewozy (super – kliknij link) ludzi. Polacy masowo wyjechali do krajów zachodnich, więc powstało mnóstwo firm, jakie oferują przykładowo transport z Polski do Niemiec, do Wielkiej Brytanii i Holandii. To najbardziej znane destynacje przejazdów: .

Zostając w temacie wyjazdów za granicę, to na tej podstawie powstała inna branża – firmy rozliczające naszą pracę w takich właśnie krajach, jak Holandia, Niemcy czy Wielka Brytania. Może i niektórzy sami są w stanie to robić, ale powiedzmy sobie uczciwie nie jest to łatwe.

autobus
Rozliczenia są w obcym języku, powinniśmy znać prawo danego państwa, ogarniać zagadnienia podatkowe i prawne danego państwa.

Sądzisz, że ten artykuł jest ekscytujący? Jeśli tak, kliknij ten link – ten artykuł (http://www.pillowplate.pl/) zawiera podobne zagadnienia, one także są warte przeczytania.

W ostatnich latach powstało bardzo dużo tego typu firm, ponadto, identycznie jak w przypadku przewozów zagranicznych, tak tutaj zainteresowanie jest ciągle duże. Dopóki ludzie będą emigrować ta branża będzie sobie świetnie radziła.

Nie zapominajmy także o innej, zupełnie nowej branży – firmy zajmujące się pozyskiwaniem funduszy unijnych. Nie mogły powstać we wcześniejszym okresie, ponieważ Polska nie była członkiem Unii Europejskiej. Powstały więc razem z naszym wejściem w struktury Unii. Bez tych firm nie byłoby chyba tak dużego sukcesu w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Gdyby bowiem każdy z nas osobiście wypełniał wniosek o dofinansowanie, mógłby on być z błędami, jakie wykluczałyby nasze starania o dofinansowanie. Specjaliści z takich firm natomiast pozyskali bardzo dużo pieniędzy, na czym korzystamy wszyscy.