Jakie istotne zalety dla osób jeżdżących rowerami mają wyznaczone szlaki i ścieżki.

Jak tylko robi się ładna pogoda, to na wielu chodnikach i ulicach pojawia się wiele rowerów. W ostatnim czasie taka forma rozrywki ogromnie zyskała na popularności, zarówno pośród dorosłych jak i dzieci i młodzieży.

Jest to relatywnie niedrogi sport, ponieważ przyzwoITy rower można zakupić za kwotę w okolicach tysiąca złotych. A równocześnie jazda rowerem ma nieocenione zalety dla zdrowia, zwiększa wytRzymałość, kondycję i siłę. Coraz większa ilość osób zmienia w ciepłym okresie roku auto właśnie na dwa kółka, i w ten sposób dojeżdża do pracy. Niekiedy jest to znacznie szybsze, niż stanie w korkach, na pewno zdrowsze i też znacznie tańsze, bo nie trzeba płacić za paliwo. W szczególności w dużych miastach dojazdy w takiej formie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bowiem i tam są właśnie najdłuższe korki.

trasy rowerowe wrocław

Źródło: flickr.com
Tak duża popularność jazdy na rowerze wynika z kilku rzeczy. Po pierwsze intensywnie się rozwija infrastruktura, w miastach i ich okolicach wytyczane są specjalne ścieżki i trasy rowerowe Kraków. Dzięki temu, że one są nie trzeba jeździć po zatłoczonych ulicach, co przy braku kultury jazdy naszych kierujących nie zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem.

A na tego typu ścieżkach rowerzyści mogą się poruszać bez ryzyka potrącenia przez nieostrożnego, co w przypadku osób starszych i dzieci ma naprawdę duże znaczenie. Co istotne, cały czas się kładzie nacisk na polepszenie bezpieczeństwa rowerzystów, więc wygląda na to, że kolejne trasy rowerowe Wrocław będą cały czas powstawać.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>