W wypadku, gdy planuje się wyprawę rowerową, zawsze najlepiej mieć w zanadrzu właściwe mapy

Jazda na rowerze szczyci się wielkim zainteresowaniem u Polaków. Czasem jeżdżą oni jedynie rekreacyjnie, ale zdarza się także, że wybywają na dłuższe wyprawy.

odbicie - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Na taką okazję warto się dobrze przygotować, szczególnie pod kątem tras przejazdu oraz pomocnych map.

Wymyśl fajne trasy rowerowe
wakacje - image

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na wyprawę rowerową, najlepiej tak planować trasę przejazdu, aby zobaczyć jak najwięcej malowniczych oraz interesujących rzeczy. Polska to piękny kraj, gdzie nie brakuje zajmujących zabytków oraz malowniczych zakątków, więc każdy dobierze coś dla siebie. Planując wycieczkę, trzeba koniecznie sprawdzić, czy uda się konkretną trasą bezpiecznie jechać, gdyż ścieżek dla rowerzystów wciąż znajduje się w Polsce za mało.
Warto korzystać z przygotowanych map
W wypadku, kiedy wyrusza się w nieznane miejsce, lepiej wziąć ze sobą mapy lub przewodnik. Teraz stosowanie podobnych map okazuje się niezwykle łatwe oraz wygodne, bo można je mieć w smartfonie lub tablecie. Większość takich aplikacji funkcjonuje z wykorzystaniem sieci, ale dostępne są też mapy offline. To bardzo dogodne rozwiązanie dla turystów, nie tylko rowerowych, ale też pieszych, gdyż nie wszędzie można nawiązać połączenie z siecią, a tak mimo wszystko można korzystać z mapy.

Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w taki program, by mieć pewność bezpiecznego poznawania nieznanych terenów oraz miejsc. Wspomniane mapy pracują na przeróżnych systemach: zarówno na Androidzie, jak także na innych, należy tylko wyszukać dobrą aplikację.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>