Propozycje na wyjątkową wycieczkę za granicę

Współcześnie Polacy podróżują w różne zakątki świata – zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza gorące tereny takie jak Egipt, Włochy czy Grecja. Ceny za podróż znacznie spadają zwłaszcza po zakończeniu typowo wakacyjnych miesięcy lipiec – sierpień. Licząc od września można odszukać propozycje naprawdę w ciekawych cenach, przy czym w wielu państwach wciąż w tym czasie utrzymują się wyczekiwane warunki pogodowe, gdzie np. temperatury przekraczają 30 stopni i więcej, a na dodatek we wrześniu czy w październiku hotele są mniej zatłoczone i regionalne ceny na przykład za pamiątki także są niższe.

wycieczka kajakiem

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com
Więcej kłopotów z podróżowaniem po atrakcyjnych cenach mogą mieć single, szczególnie, jeśli idzie o wynajem pokoju.

Spodobał Ci się nasz tekst? Zatem gorąco zapraszamy do następnych naszych wątków, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Problem polega na tym, że właściciele hoteli i kwater dysponują zwykle miejscami minimum dwuosobowymi, jeżeli zaś mają jedynkę to jej cena jest zwykle dużo większa – nawet do 30% kosztów całej wycieczki. Wyjściem są pokoje promocyjne, różnie określane w zależności od hoteli i kwater, w tym przypadku jednak w zespół z obniżoną ceną idą mniej elastyczne warunki: brak opcji wymiany pokoju na inny albo też możliwość „dostawki”, czyli pojawienia się dodatkowego współlokatora. Należy się jednak spodziewać, że z czasem atrakcyjnych ofert dla singli będzie się pojawiać więcej z tej racji, że z każdym rokiem istnieje większe zainteresowanie takimi wycieczkami. Już dzisiaj możemy odnaleźć choćby w internecie wiele interesujących stron stworzonych właśnie dla singli, gdzie mogą oni wybrać atrakcyjne cenowo oferty do różnych miejsc na świecie.

Tanio wycieczkę – czy wyjeżdżając w pojedynkę, czy w większej grupie – można zapewnić sobie podróżując autokarem. Bardzo często wyjeżdżając do kraju jakim jest Grecja – więcej o Grecji tu Włochy czy Hiszpania, jak również wielu innych, nawet bardziej odległych państw, można wybrać się właśnie autokarem dzięki czemu ogólny koszt wyprawy jest o wiele niższy. Minusem jest natomiast długość trwania przejazdu, ponieważ wycieczki autokarowe trwają przeważnie kilka a nawet kilkanaście godzin w jednym kierunku. Nie jest to zatem rozwiązanie dla każdego, a ci co nań się decydują winni zwłaszcza wziąć pod uwagę standard autokarów, którymi zamierzają wyruszyć w podróż.