Archiwum


Kategoria: Tu warto się zatrzymać

 • Jak można w szybki sposób znaleźć atrakcyjne pokoje w Legnicy?
  Legnica

  Autor: Serge Bystro
  Źródło: http://www.flickr.com
  Wybierając się na podróż do Legnicy bez wątpliwości jedną z rzeczy koniecznych do zorganizowania jest nocleg. Na szczęście obecnie nietrudno odnajdziesz pokoje w Legnicy, albowiem oferta hoteli albo pensjonatów na terenie Legnicy jest istotnie obszerna. Niezależnie od tego czy szukasz stylowego apartamentu albo prostego pokoju – bez wątpienia uda Ci się coś odkryć.
 • Weekend majowy – okazja na niezapomnianą podróż
  Gdy planujemy podróż na długi weekend majowy 2014 można zaskoczyć się jak dużo jest oferowanych propozycji. Warto tylko pamiętać o wcześniejszym bukowaniu miejsc, z tego względu że w tym okresie bardzo dużo osób chce wybrać się na wycieczkę. Bardzo często aktualne są wycieczki w granicach państwa, aczkolwiek popularne są także zagraniczne wyjazdy. Wiele par chce także zorganizować sobie weekend we dwoje. Biura podróży posiadają niekiedy propozycje skierowane właśnie dla takich osób.
 • W trakcie wakacyjnego bądź zimowego odpoczynku w Sudetach warto również odwiedzić mało znane miejsca tego obszaru
  Obecnych turystów możemy orientacyjnie podzielić na dwie grupy: na tych, którzy z chęcią powracają w jedno miejsce i tych, którzy w każdym roku jadą do innego miasta. Tak jednych, jak i drugich łączy chęć spędzenia kilkudziesięciu dni bez służbowej nokii. Coraz więcej małżeństw na nocleg wybiera placówki położone z daleka od ruchliwych dróg i centrów wojewódzkich miast. Tak samo dobrym pomysłem będzie udanie się na południowo-zachód kraju, czyli w Sudety, aby tam zaczerpnąć czystego górskiego powietrza i odetchnąć przed nadchodzącym rokiem wyczerpującej pracy.
 • Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, że jest tu do zwiedzenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są inne wspaniałe miejsca
  Jedną z tych miejscowości, której warto poświecić troszkę więcej uwagi podczas wycieczki po Dolnym Śląsku, jest Brzeg Dolny. Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, który również przypomina o tym ważnym rodzie. Zwiedzanie tych miejsc to interesująca lekcja historii dla osób, dla jakich Dolny Śląsk to przede wszystkim wspaniała przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy XVIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Dzięki renowacji fasady pałacowe wyglądają wspaniale, a turyści mogą w czasie swej wycieczki zobaczyć jedną z bardziej interesujących rezydencji w tej części naszego kraju.
 • Co warto zobaczyć w Szklarskiej Porębie? Dlaczego dobrze jest się tam wybrać? Jaka pora okaże się najlepsza na taki wyjazd?
  Szklarska Poręba jest niesamowicie ciekawym miastem, przede wszystkim zachwyca wyjątkowym położeniem na granicy Karkonoszy oraz Gór Izerskich. To perfekcyjne miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu oraz osób uwielbiających przyrodę. Na przyjezdnych czeka całkiem sporo atrakcji wartych zobaczenia, oraz ponad dziesięć tysięcy miejsc w bazie noclegowej.
 • Prawa pasażera obowiązujące ogólnie
  Wszyscy ruszający w podróż samolotem powinni znać wszystkie swoje prawa i obowiązki. Należy przed wyruszeniem na wycieczkę zaznajomić się z różnymi przydatnymi informacjami. Wówczas prosto jest domagać się m.in. odszkodowania w przypadku anulowanego lotu. O tym, jakie są prawa pasażera, decyduje każda z poszczególnych linii lotniczych.
 • Długi weekend majowy nad jeziorem pomaga odzyskać siły
  Być może pobędziemy w długi weekend majowy nad jeziorem?

  Każdy czas wolny jest świetnym sposobem na wypoczynek i zregenerowanie nowych pokładów sił do wytężonej pracy. Przez to obywatele ciągle tak mocno wyczekują na następne weekendy, a jeżeli okaże się, że jakieś święto zezwala na skorzystanie z dłuższego weekendu, to oczekiwanie to jest jeszcze większe.