Czy Hiszpania to najlepszy pomysł na urlop? Zobacz nasz poradnik

Wczasy wcale nie muszą być kosztowne, nawet, jeśli naszym zamiarem jest Hiszpania. Trzeba tylko wszystko odpowiednio zaplanować i przeanalizować i możemy udać się na cudowny i tani wypoczynek. W związku z tym – jak to zrobić?
Przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od wybrania okresu, w którym chcemy mieć wczasy.

hiszpania

Autor: Nicolas Vigier
Źródło: http://www.flickr.com

Jak najbardziej ceny w sezonie są największe, toteż dobrze jest zastanowić się nad miesiącami przed albo tuż po lecie. Maj czy październik to pora, kiedy cały czas jest ciepło, a koszta znacznie idą w dół. Nie musimy także obawiać się o tłumy turystów, kolejki albo nawet miejsce parkingowe. Następnym istotnym elementem jest dojazd. Nawet organizując tanie wakacje możemy wybrać komfortowy przelot – przejdź do oferty: lot.com/pl/pl/ – samolotem, gdyż często pojawiają się nadzwyczaj interesujące promocje umożliwiające zaoszczędzić pieniądze. Tani przewoźnicy wielokrotnie kuszą niedrogimi przelotami, ale nie uwzględniają bagażu, więc czasem bardziej opłaca się zdecydować na „tradycyjne” linie, takie jak LOT. Warto wcześnie wyszukiwać promocji, by nie przeoczyć dogodnych okazji. Można skorzystać z licznych wyszukiwarek wybierających za nas najdogodniejsze połączenia we wszystkich dostępnych kierunkach, wśród których jest Hiszpania. Następnym etapem planowania wczasów jest hotel.

Choć oczywiście możemy lecieć w ciemno i dopiero na miejscu zacząć poszukiwania noclegu, to dużo bardziej komfortową opcją jest zarezerwowanie wszystkiego przed wylotem, szczególnie, jeśli wybieramy się z pociechami. Im wcześniej szukamy hotelu, tym dogodniejsze są ceny i więcej obiektów do wyboru. Dobrze jest zwrócić uwagę na sprawy wyżywienia. Najkorzystniejsze są oferty ze śniadaniem.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj inne tego typu materiały – one również są warte zainteresowania.

Obiad niekoniecznie będzie interesować każdego urlopowicza, bowiem przeważnie cały dzień jesteśmy poza hotelem i nie mamy czasu specjalnie wracać na posiłek – a i gotówka przepada. Dużo dogodniej jest spróbować lokalnych przysmaków, gdyż hiszpańska kuchnia jest naprawdę apetyczna. Dodatkowo powinniśmy wynająć samochód, który może na nas czekać pod lotniskiem albo w hotelu. Wybór należy do klienta.

Poza sezonem ceny naprawdę są korzystne, a auto pozwala na komfortowe dojeżdżanie do malowniczych zakątków kraju. Jeśli poświęcimy chwilę czasu na poszukiwania, z pewnością znajdziemy interesujące oferty. Wspaniałe wakacje są w zasięgu ręki.