Jesteś bezrobotnym humanistą z Zamościa?

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych przestał być obietnicą powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się popularne. Z pewnością, wykształcenie może być szansą na drogę do sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, w głównej mierze zawodowych. Lecz czy w każdej sytuacji wiąże się ze satysfakcją i zadowoleniem finansowym? Czy brak wyższego wykształcenia zamyka wrota na znalezienie naszej wymarzonej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i profesji, lecz jak pokazuje doświadczenie – bez dyplomu można żyć. I to na całkiem przyzwoitej stopie. W świecie artystów nie żądamy od swych ulubieńców dyplomów. Zauważamy ich talent, urok i charyzmę. Sprawdź

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Znana artystka polskiego przemysłu rozrywkowego do dziś posiada wykształcenie „średnie”,a mimo to jest wielbioną przez tłumy artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się zdolności, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tego nie uczą na żadnych uniwersytetach.
A przedstawiciel handlowy, zawód, który cały czas jest pożądany na rynku? Tutaj kluczową rolę odgrywa pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych.

Jeżeli po przestudiowaniu publikowanego artykułu będziesz pragnął zgłębić informacje na opisywany temat, to pomocne omówienie (https://sisoft.pl/testy-phishing/) bardzo Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Efektywność – to kluczowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji należy mieć po prostu predyspozycje.
Nie oznacza to absolutnie, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy. Mechanik samochodowy czy tokarz również muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje upoważniające do wykonywania zawodu. Patrz

Z pomocą wtedy spieszą szkolenia i kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który mimo wszystko nie okazał się kluczem do sukcesu – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość, a jest szansa, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, otrzymujemy potwierdzenie, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, powodzenie zapewnić nam może tylko praca, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. Dziś zdarza się, że dobry kucharz jest w stanie zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Nie zapominajmy, na zmiany nigdy nie jest za późno.
Więcej na