Jeżeli masz dziecko w przedszkolu, bądź rozpoczynasz pracę w placówce oświatowej – powinieneś dowiedzieć się o najistotniejszej okoliczności w roku – spotkaniem ze św. Mikołajem.

Kiedy zbliża się okres świąteczny, w całym kraju rozpoczyna się obfity i intensywny czas szykowania, powstaje specyficzny nastrój. W miejscach edukacji, a przede wszystkim w przedszkolach – zwykle zaaranżowane zostaje sławne spotkanie ze świętym Mikołajem.

Święty Mikołaj

Autor: Public Information Office
Źródło: http://www.flickr.com
Mikołaj w przedszkolu to istotne wydarzenie, jednocześnie dla podopiecznych, wychowawców, a przede wszystkim mamy i taty. To świetna sposobność do tego, aby przy szybkim rytmie egzystencji, natłoku spraw i braku czasu, spędzić przedświąteczne popołudnie razem, oglądając własne uciechy.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (https://houseofskills.pl/szkolanegocjacji) a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Do paroletnich maluchów, spotkanie ze świętym Mikołajem, to wielkie wydarzenie. Przynajmniej parę tygodni wcześniej, dzieci uczą się śpiewu kolęd, recytowania wierszy. Wszystko po to, aby w dogodnym momencie pokazać się przed zaproszonymi gośćmi, bliskimi.

Mikołaj w przedszkolu -sprawdź koniecznie – organizowany jest zazwyczaj parę dni zanim nadejdą święta, tak żeby przedstawienia małych i klimatyczny wieczór nie kolidował z czasochłonnymi przygotowaniami. Osoby odpowiedzialne przeważnie rozplanowują siedzenia, tzw. widownię, pyszny poczęstunek i ciepłe napoje. Zatroszczą się o nastrój i odpowiednie ozdoby. Często spotkanie ze św. Mikołajem to doskonała okazja do pokazania dzieł plastycznych przedszkolaków lub ich sukcesów w przedszkolu. Z tej racji często kreuje się świąteczne aukcje, wystawy prac itp. – polecana firma.

Daje to niewątpliwie następny pretekst do dumy dla troskliwych rodzicieli. Najistotniejszym punktem tego spotkania jest nadejście św. Mikołaja, który wywołuje w kolejności maluchów rozdaje im prezenty. Maluchy na początku często boją się staruszka w purpurowym stroju, lecz finalnie wspólnie cieszą się z podarków. Całość przeważnie zakańcza się złożeniem życzeń, dzieleniem się opłatkami. Życzenia i wspólne śpiewanie tworzą bożonarodzeniowy i przytulny klimat. Warto, będąc wychowawcą lub rodzicem wziąć udział w organizowanym Mikołaju w przedszkolu.