Rajd po Afryce – dobrze jest wynająć auto terenowe z wciągnikiem.

Wycieczki samochodem terenowym po safari nie muszą być aranżowane przez biura podróży, jeśli ktoś woli niezależnie odkrywać krainę dzikich zwierząt trafił na właściwą stronę. W tym artykule przedstawimy aparaturę jaką można ze sobą wziąć na taką podróż w wielką niewiadomą.

Rozpocznijmy

afryka

Autor: By PhotosEcosse
Źródło: http://www.flickr.com

od produktów i urządzeń dotyczących bezpośrednio nas, naszego życia, ogólnie rzecz biorąc przetrwania w sytuacji kryzysowej. Nie trzeba się martwić o odzież, środki czystości, ponieważ te produkty możemy niedrogo zakupić w krajach afrykańskich, więc nie ma potrzeby zabierać większego zapasu, gdyżw sytuacji zagrożenia życia może nam zabraknąć przestrzeni na naprawdę nieodzowne sprzęty np. Liny ze stali nierdzewnej. Na pierwszym miejscu na pewno znajdą się leki. Z dostępem do lekarstw na miejscu może być problem, toteż dobrze wziąć zapas z naszego państwa, na wszelki wypadek. Środki przeciwbólowe, jeżeli upały afrykańskie w każde południe będą sprowadzać ból głowy i gdy ulegniemy poważniejszemu incydentowi daleko, daleko od najbliższego szpitala. Tabletki usypiające, nawet jeśli nie macie z tym problemu w Polsce, bezsenność może was złapać w trakcie podróży po safari. Maść na bolące po całodziennym chodzeniu po sawannie mięśnie a także obciążone stawy. Środek przeciwgrzybiczy, tego chyba nie musimy wyjaśniać, higiena w Afryce nie stoi na wysokim poziomie. Tabletki na rozwolnienie, może się zdarzyć, jeśli posiadacie problemy z obcą mikroflorą bakteryjną, a w niektórych regionach ciężko znaleźć pitną wodę. I środek przeciwko malarii. W porze suchej jej ryzyko jest minimalne, lecz w porze deszczowej koniecznie należy je zacząć przyswajać jeszcze przed wylotem z Polski. Pamiętajcie, że turyści przechodzą malarię o wiele gorzej niż tubylcy. Dodatkowo, obowiązkowa jest apteczka, a nawet mały podróżny defibrylator. Jeśli chodzi o temat zachowania zdrowia, warto zabrać ze sobą tak zwany uzdatniacz wody z filtrem z jonami srebra. Bardzo ważne jest również spakowanie kremu z filtrem, gdyż w porze suchej, jak i mokrej z nieba „leje” się żar. Spakujmy także krzesiwo, ostry nóż, maczetę (przyda się przy ścinaniu drewna na opał), manierki, sztućce podróżne, latarkę na dynamo i krótkofalówkę. Przejdźmy do naszego samochodu terenowego. Zapewne wypożyczonego.Ważne, żeby posiadał on na dachu rozkładany namiot.

off road

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

http://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/opaski-zaciskowe/

Będzie wyposażony w sprzęt do szybkiej naprawy, jak klucze, pompkę, lewarek, kanistry z ropą, itp. My weźmy dodatkowo srebrną taśmę, którą w razie konieczności można nawet zatamować wyciek krwi, zbudować hamak, przymocować lusterko. Warto szukać samochodów terenowych, które mają wciągniki łańcuchowe, dzięki takowym możemy wjechać pod naprawdę stromy podjazd, zobacz: . Sprawdźmy wtedy przed wyjazdem, czy w aucie znajdujhttps://www.metfix.com.pl/y stalowe (SIGMA LIFT) lub liny stalowe.
Podróżowanie samochodem terenowym, chociaż potrafi być niebezpieczne i przysporzyć nie lada kłopotu w razie poważnej awarii auta, to jest pełne wspaniałych wrażeń. Jest to inny, bardzo odważny sposób spędzania wczasów w Afryce, ale pozwala na podziwianie piękna tego dzikiego lądu we własnym zakresie. Nie jest to niestety zabawa i nie polecamy podróżowania na własną rękę niedoświadczonym.