Szklarska Poręba: Atrakcje, co powinniśmy zwiedzić

Ze Szklarskiej Poręby wiedzie dużo szlaków turystycznych – miejscowość jest położona w dolinie Kamiennej, na styku Gór Izraelskich oraz Karkonoszy.
Jednak również w samej Szklarskiej Porębie a także jej okolicach czeka na podróżników mnóstwo atrakcji.

Co warto tu zobaczyć? Szklarska Poręba jest to miejscowość z tradycjami, zabudowana jest starymi drewnianymi budynkami. W okolicy jest dużo atrakcji.
Pomnik przedstawiający kobietę

Autor: SkinClinic
Źródło: SkinClinic
Wśród nich najwięcej jest atrakcji związanych z naturą. Koniecznie powinniśmy zobaczyć dwa wodospady. Pierwszy z nich, Szklarki, jest to kaskada spadająca ze skalnego progu z wysokości około 13 m, drugi – wodospad Kamieńczyka – jest najwyższy w Karkonoszach, ma 27 m. Za kurtyną wody znajduje się wykuta jaskinia – Złota Jama. Do wodospadu Szklarki można dojść zielonym bądź czarnym szlakiem turystycznym, do Kamieńczyka czerwonym bądź czarnym.
W Szklarskiej Porębie nie brak atrakcji dla maluchów. To głównie Dinopark, z replikami dużych gadów, piaskownicami oraz indiańską wioską. Następny park rozrywki mieści się w centrum miasta – możesz się tutaj bawić na zjeżdżalniach, zaś w zimie na lodowisku. Atrakcją Szklarskiej Poręby są również linowe parki, w tym także tak zwany Park Odkrywców z trzema szlakami o rozmaitym stopniu trudności, rozlokowanymi na powierzchni 1 ha, z najwyżej położonym w Polsce tarasem widokowym. Kiedyś w Szklarskiej – https://trzysosny.eu/ – Porębie wytwarzano kryształowe szkło. Stara huta Josephine już nie funkcjonuje, ale możemy zajrzeć do prywatnej Leśnej Huty, znajdziesz tutaj sklepik ze szklanymi wyrobami, a w sezonie mają miejsce pokazy wytwórczości szkła.

W Szklarskiej Porębie działają także Muzeum Mineralogiczne jak też Muzeum Energetyki. Tak wiele atrakcji posiada szklarska apartamenty w tym mieście rezerwować musimy z miesięcznym wyprzedzeniem.