W jaki sposób umeblować salon w bloku?

Mieszkanko w bloku często łączy się z malutkimi, trudnymi do zagospodarowania powierzchniami. W ogóle jednakże nie musi tak być, wystarczy jedynie troszeczkę fantazji, by zmienić nasze nie zawsze wielkie M w obszerne wnętrze.

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzyjają temu zarówno trendy popularyzujące przestrzenie otwarte, jak także sam rynek nieruchomości oferujący zoptymalizowane pod względem użytkowania mieszkanka, a więc takie w których strefa dzienna jest całkiem zintegrowana. Rozwiązania te pozwalają nawet w najmniejszy pomieszczeniu cieszyć się wolną powierzchnią. Jeżeli tylko ergonomicznie ją spożytkujemy, rezultaty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania.
Krakow

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od ścian. Ich zabarwienie znacząco wpłynie na wizualny odbiór naszej dziennej przestrzeni. W mieszkaniach, zwłaszcza tych o niedużym metrażu preferowana będzie pastelowa kolorystyka, jaka optycznie zwiększa powierzchnię. Białości, brązy i tak modne w owym sezonie popiele sprawdzą się w tej roli idealnie. Jeżeli jednak uwielbiamy intensywne odcienie, postawmy na wyeksponowanie ich na jednej ścianie. Do jej dekoracji można także użyć materiałów naturalnych – jak kamień czy cegła. Dodatkową sztuczką wizualnie powiększającą przestrzeń będzie jasna tapeta o błyszczącym wykończeniu. Doskonale odbije ona światło. Nie zapomnijmy również o sofie. Wbrew pozorom w niewielkich salonach lepiej sprawdzą się narożniki, niż tradycyjne zestawy. Wypoczynki narożne są bowiem nie tylko modne, lecz również niezwykle praktyczne.

Co więcej zapewniają jednakową liczbę miejsc siedzących co komplet wypoczynkowy, a modele z funkcją snu oferują powierzchnię jednakową jak średniej wielkości łóżko w alkowie oraz komfortowy wypoczynek.