Wczasy w Hiszpanii – co warto wiedzieć

Podróż do Hiszpanii to tylko pozytywy, w końcu to idealny klimat, wszechobecne słońce, apetyczne jedzenie oraz ogólnie dobry nastrój.
Jednak nawet w czasie wakacji zdarzają nam się wypadki delikatnie mówiąc frustrujące, wynikające nie z niechęci, złego wychowania bądź braku manier u jednych albo drugich lecz tylko i wyłącznie z różności kulturowych między Polakami a Hiszpanami i reguł panujących w obu państwach.

Jeżeli zatem wybieracie się do Hiszpanii i chcecie uniknąć niekoniecznego napięcia w restauracji, punkcie aptecznym czy w kolejce do autobusu, zaznajomcie się z naszym zwięzłym poradnikiem.
hiszpania

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
ekwipunek

Autor: Pavlo Boyko
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc w Hiszpanii musicie się wybrać na targ a więc mercadillo bądź rastro, na tym drugim znajdziecie na ogół antyki, rzeczy używane bądź po okazyjnych cenach.

Kolejna strona, która zawiera informacje na poniższy temat pozwoli Ci pogłębić znajomość rzeczy. To istotne, zatem idź tutaj noclegi bolesławiec i wyczytaj dużo wątków.

Na jarmarku posmakujecie autentycznej hiszpańskości, posłuchacie ośmielających do sprawunków zbywców i do tego na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękami gdyż oferta jarzyn, owoców oraz owoców morza powala. Na kramach na ogół obowiązuje kolejka czy „se pide a la vez” a wtedy najodpowiedniej szukać kontaktu wzrokowego ze sprzedawczynią po czym oczekiwać aż spyta: „¿Qué te pongo, guapa?”

Ażeby wejść do autobusu powinniście ustawić się w kolejkę oraz zaufajcie, lepiej jest jej przestrzegać. Do autobusu wchodzi się przednim wejściem, zaś biletów na autobusy miejskie nie kupuje się w kioskach tylko u kierowcy.

Trzeba mieć z sobą niewielkie nominały gdyż kierowca może zwyczajnie nie chcieć sprzedać biletu. Autobusy nie zatrzymają się na każdym jednym przystanku, z tej przyczyny powszedni fakt, wciśnięcia guzika STOP gdy potrzebujecie wysiąść jest dosyć istotny. Właśnie taka jest Hiszpania.