Z jakiego powodu warto wypoczywać w górach?

Masz pojęcie, z jakiej przyczyny powinniśmy wybrać się na wczasy w góry? Kiedy znajdujemy się ponad 1000 m n.p.m. organizm produkuje więcej krwinek czerwonych, rozszerzone naczynka przyspieszają transport tlenu a także składników odżywczych, polepsza się humor jak też kondycja.

gospodarka

Autor: Péter Molnár
Źródło: http://www.flickr.com
Góry działają kojąco na organizm: dotleniają a także odstresowują. Skupienie, którego wymaga włóczęga po trudnym szlaku niewątpliwie jest sposobem na zapomnienie o zostawionych w domu kłopotach. Dla lubiących czynny wypoczynek, trekking po górach będzie świetnym pomysłem treningowym – regularne peregrynacje oddziałują na poprawę kondycji a także wytrzymałości organizmu. Górska wędrówka jest nie jedynie wyzwaniem dla ciała, lecz także sprawdzianem zdolności organizacyjnych a także radzenia sobie w niecodziennych położeniach. W kontakcie z przyrodą i zmiennymi warunkami atmosferycznymi lepiej poznasz swe zalety i słabości. Dowiesz się, czy umiesz zachować spokój, gdy na przykład nieoczekiwanie nadciągnie burza i jak radzisz sobie z ze stresowymi sytuacjami.
W czasie górskiej wędrówki dech będą ci zapierać fantastyczne pejzaże, wodospady w jakie obfituje Szklarska Poręba szemrać będą dookoła. Oczywistością jest, iż góry wybierają osoby, które pragną czynnie spędzić wolny czas. Ci, jacy preferują wypoczywać wylegując się na plaży, nie będą z przyjemnością pokonywać kolejnych stromych podejść.

Jednak wielu z tych, jacy jeden raz posmakowali trekkingu, wracają na szlak systematycznie, deklarując, że są uzależnieni od suprareniny, pejzaży a także górskiego klimatu. Zdobycie kolejnego szczytu staje się ambicjonalnym wyzwaniem oraz nie daje spokoju, póki nie będzie osiągnięte.